poniedziałek, 2 lipca 2018

Radwańska melduje się w 2. rundzie Wimbledonu

Agnieszka Radwańska pokonując Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 4:6, 7:5 awansowała do 2. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W trzecim secie Polka obroniła aż sześć meczboli!

Na początku pierwszego seta Radwańska radziła sobie nienagannie, pewnie wygrywała podania i prowadziła już 5:0. Wtedy Rumunka zaczęła grać lepiej, obroniła setbole i stawiała opór krakowiance. Ostatecznie ta partia spotkania padła łupem Radwańskiej - 6:3.

Ruse grała coraz lepiej, ryzykowała, co się opłaciło. Miała dużo szczęścia, trafiała w kort i zadziwiała precyzją. Doprowadziła do trzeciego seta, który był próbą nerwów.

Rumunka zaczęła popełniać błędy, "oddała" Polsce sześć meczboli, a przy stanie 5:5 już kompletnie się pogubiła i to Polka awansowała do dalszej fazy rywalizacji. W kolejnej rundzie jej rywalką będzie Czeszka Lucie Safarova.